+90 507 777 23 33
info@cometofethiye.com
Turkish EnglishRussian Chinese (Simplified)
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Kelebekler Vadisi Hakkında

Kelebekler Vadisi Bu ilginç kanyonun etrafı 350 m. yüksek dağlar, Ölüdeniz’e (Blue Lagoon) 3 – 4 mil uzaklıkta, ismini temmuz-eylül ayları arasında görülen “Jarsey Tiger” isimli kelebeklerden almıştır. Vadi, pembe zakkum çiçeklerinin süslediği ortamı ve yaz kış akan küçük şelaleleri, geniş sahili, tertemiz denizi, ışıltılı çakılları ile Ölüdeniz’den (Mavi Lagün) korunan bir dünya cennetidir. Dünya gezginlerinin buluşma yeri olan vadi içerisinde çadırlı kamp alanı, restoran, bar, çatı, duş, soyunma kabinleri vb. Olanaklar sunulmaktadır.

Fethiye, Öludeniz Bölgesi’nde; Barındığı endemik türler nedeniyle dünya mirası olarak korunmaya adanan Baba Dağı’nın eteklerinde yer alan; Kelebekler Vadisi, özgün coğrafi yapısı, faunası, florası, doğal hazineleri ve organik tarımıyla dünyanın her yerinden gezginleri, sanatçıları ve doğa tutkunlarını kendine çekiyor ve büyülüyor. Vadiye sadece deniz yoluyla ulaşılabilir ve Vadi içinde yapılaşma kanunen yasaklanmıştır.

butteryfly valley oludeniz 1butteryfly valley oludeniz 2butteryfly valley oludeniz 3butteryfly valley oludeniz 4butteryfly valley oludeniz 5

Bu, bakir toprakların korunmasını bir dereceye kadar mümkün kılar. Kelebekler Vadisi sadece yerli ve yabancı turistlerin değil, ulusal ve uluslararası çevre ve ekolojik kuruluşların ve bilim adamlarının da ilgisini çekmektedir.Binlerce kelebek buranın sakinleridir ve Baba Dağı’ndan aşağı akan şelale bu nadide habitatın kaynağıdır. Kumsal, kumu ve turkuaz rengi denizi ile Akdeniz Bölgesi’nin en iyi koylarından biri olarak kabul edilir.Aradığınız şey sıradan bir tatilin ötesinde ise; Doğa ile uyum içinde olmak, dinlenmek, bedeninizi ve ruhunuzu canlandırmak istiyorsanız, Vadi misafirlerine sağlıklı, huzurlu, uyumlu bir konaklama, zihinsel ve fiziksel aktiviteler, seminerler, dersler, atölyeler ve ekolojik beslenme sunuyor. Kelebekler Vadisi sizi bu hayatta bir kez yaşanacak deneyime çağırıyor!